Péče o hrnkové květiny

 

  • Základní péče o hrnkové květiny:

Žádná květina by neměla trvale stát ve vodě, tzn.zalít, nechat napít 2 - 4 hod. a zbytek vody z podmisky nebo obalu vylít. Hrnkové květiny zaléváme dle nároků, prostředí (teplota, světlo), období růstu, asi 1x za 5 – 14 dnů. Zjednodušeně řečeno kvetoucí květiny potřebují více světla, než květiny okrasné listem. Květiny s tučnými listy potřebují méně vody, květiny v době květu zaléváme více, po odkvětu zálivku omezíme (rostlina odpočívá).

  • Péče o ORCHIDEJE

Pěstování orchidejí není složité. Tak jako každá rostlina potřebuje orchidej vyvážený vztah mezi zálivkou, hnojením, světlem, stanovištěm, teplotou a čerstvým vzduchem.Všeobecně platí, že kdo pěstuje po několik let kvetoucí rostliny, naučí se rychle a správně zacházet i s orchidejemi.Většinou orchideje pocházejí z tropů.Většina orchidejí vyžaduje, aby po každém zalití substrát nejprve oschnul, jak je to obvyklé v přírodě mezi jednotlivými dešti nebo v delších periodách sucha. Stálé přemokření orchidejí vede k pomalému, ale neodvratnému úhynu.
Většina druhů potřebuje dostatek světla, ale ne úpal, také nesnáší průvan, i když čerstvý vzduch jim prospívá. V domácnosti je nejlepším místem pro jejich umístění okenní parapet. Teplota je závislá na druhu orchideje, zda je to druh teplomilný nebo chladnomilný.
Většina orchidejí kvete jednou do roka, ale mnohé i víckrát např. PHALENOPSIS, EPIDENDRUM ANCEPS, PAPHILOPEDDIUM.
Orchideje musíme pěstovat ve speciální zemině, který je hodně vzdušný s velkým obsahem kůry. Zeminu i speciální hnojiva na orchideje nabízí prodejny květin.

© 2017 Květinářství Claudie | Rozvoz květin. Powered by LaFlora.com.